خدمات CNC گوشی

تعمیر گوشی آیفون ۶ پلاس

امروز قصد داریم یکی از پرچمداران کمپانی اپل در سال 2014 یعنی گوشی آیفون 6 پلاس را مورد بررسی از نظر کارایی و مشکلات به وجود آمده برای این گوشی قرار دهیم، کمتر گوشی را می‌توان که به‌راحتی و روانی این تبلت 5.5 اینچی یافت که با کمترین مشکلات در طول عمر خودکار کند و کاربر از نحوه کار با آن لذت ببرد.
ما در مرکز تعمیرات موبایل‌ چی حس شما نسبت به این مسئله را درک کرده و قبل از هر کاری سعی داریم با کمک خود شما به عیب‌یابی و رفع آن بپردازیم تا متحمل هزینه اضافی نگردید و در کوتاه‌ترین زمان و با امنیت کامل از اطلاعات خود، گوشی خود را تحویل بگیرید.
برای عیب‌یابی هر چه‌بهتر iPhone 6 Plus خود با ما همراه باشد.
تعمیر گوشی آیفون 6 پلاس
سفارش و مشاوره
توضیحات سرویس

عناوین مهم در تعمیر گوشی آیفون ۶ پلاس:

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

• عیب یابی و تعمیر گوشی آیفون ۶ پلاس
• سرویس کامل گوشی iPhone 6 Plus
• تعویض باتری گوشی آیفون ۶ پلاس
• تعمیر و تعویض دوربین گوشی iPhone 6 Plus
• تعمیر کامل گوشی‌های آب‌خورده آیفون ۶ پلاس
• حل مشکل Wifi و بلوتوث iPhone 6 Plus
• تعویض تاچ و ال‌سی‌دی گوشی آیفون ۶ پلاس
• تعمیر و تعویض اسپیکر گوشی iPhone 6 Plus
• تعمیر دکمه هوم آیفون ۶ پلاس
• برطرف‌کردن مشکلات نرم‌افزاری iPhone 6 Plus

مشکلات رایج و تعمیر گوشی iPhone 6 Plus

امروز قصد داریم یکی از پرچمداران کمپانی اپل در سال ۲۰۱۴ یعنی گوشی آیفون ۶ پلاس را مورد بررسی از نظر کارایی و مشکلات به وجود آمده برای این گوشی قرار دهیم، کمتر گوشی را می‌توان که به‌راحتی و روانی این فلت ۵.۵ اینچی یافت که با کمترین مشکلات در طول عمر خودکار کند و کاربر از نحوه کار با آن لذت ببرد.
بااین‌حال و تعریف و تمجیدهای فراوان وجود خرابی و مشکل برای همه گوشی‌های هوشمند محتمل است و این گوشی از این قاعده مستثنی نیست، عمده خرابی این گوشی بیشتر به نحوه استفاده کاربر برمی‌گردد برای مثال استفاده از شارژر خراب یا غیر اصل، ضربه خوردن و آب‌خوردگی که باعث خرابی در بخش‌های متفاوت این گوشی شود.
مشکلات رایج و تعمیر گوشی iPhone 6 Plus

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به خرابی و ایرادات این گوشی داشته باشیم، رایج‌ترین ایرادات این گوشی را می‌توان ایرادات نمایشگر گوشی، خرابی تاچ گوشی، تخلیه باتری گوشی و ضعف و پرش آیفون ۶ که به علل مختلفی رخ می‌دهد که برای رفع هرکدام راهکار خاص و مخصوص خود را دارد. برای آشنایی بیشتر شما در ادامه لیستی از رایج‌ترین مشکلات و دیگر خرابی گوشی آماده کرده‌ایم که می‌توانید مشاهده کنید:

۱) شکستن صفحه نمایشگر آیفون ۶ پلاس

گوشی iPhone 6 Plus دارای نمایشگر ۵.۵ اینچی از نوع LED-backlit IPS LCD که واقعاً باکیفیت و بسیار نازک که همین علت باعث بالارفتن حساسیت گوشی در برابر ضربه و به همان نسبت میزان حساسیت مراقبت و نگهداری این گوشی را بالا برد.
همان‌طور که گفتیم میزان حساسیت این گوشی در برابر ضربه بالاست و عمده تعمیرات این گوشی به تعمیر نمایشگر آن اختصاص دارد، برای همهٔ ما افتادن و ضربه خوردن گوشی رخ‌داده است اگر گوشی شما ضربه خورد یا از دستتان بیفتاد می‌تواند باعث ایجاد ترک، شکستگی و یا منجر به سوختن ال‌سی‌دی گوشی شما شود.
اگر همین مشکلاتی برای شما پیش آمد اعصاب خود را کنترل کنید و به یک تعمیرکار متخصص مراجعه فرمایید چون احتمال دارد که به‌راحتی تعمیر شده و دیگر نیازی به تعویض صفحه نمایشگر نباشد. همه ما می‌دانیم “پیشگیری بهتر از درمان” است پس بهتر است قبل از هر اتفاقی ما پیشگیری‌های لازم را زودتر انجام دهیم.

شکستن صفحه نمایشگر آیفون 6 پلاس

– استفاده از گلس محافظ مناسب

گلس ال‌سی‌دی یک صفحه بسیار نازک پلاستیکی و درعین‌حال مقاوم است که با عنوان لوازم جانبی گوشی در بازار عرضه می‌شود. کار این صفحه نازک محافظت از صفحه و جلوگیری از رسیدن و خنثی‌کردن فشار ناشی از ضربه و زمین‌خوردن گوشی است.

– دقت در نگهداری از گوشی

مؤثرترین عاملی که باتوجه‌به آن می‌توانید ریسک خراب‌شدن LCD گوشی خود را به حداقل برسانید مسئله مراقبت از دستگاه است. سعی کنید همیشه مراقب گوشی خود باشید و از واردشدن ضربه یا نیروهای مخرب به آن جلوگیری نمایید. هیچ‌وقت در محیط‌های شلوغ و در حضور کودکان گوشی خود را در دست نگیرید. زیرا ممکن است هر لحظه گوشی از دستتان به زمین بخورد و شک نداشته باشید در این حالت دستگاه ضربه خواهد دید و ممکن است ال‌سی‌دی یا ال‌ای‌دی گوشی معیوب شود .

– عدم استفاده با دست خیس از گوشی

آیفون‌های ۶ تا حدودی در برابر آب مقاومت می‌کنند، اگر زیر باران یا شرایط مشابه چند قطره آب‌روی آیفون شما ریخت نباید نگران باشید. یا حتی اگر به طور اتفاقی داخل پارچ آب هم افتاد، مشکلی برای آیفون شما پیش نخواهد آمد؛ اما به‌خاطر داشته باشید، همواره بعد از وقوع این اتفاقات، اقدامات لازم و صحیح را برای خشک‌کردن آیفون خود انجام دهید تا از وقوع خرابی در آینده به دلیل نفوذ رطوبت جلوگیری شود.
همه شما می‌دانید که نباید گوشی‌های موبایل را در محیط‌های خیس مثل حمام، استخر و غیره مورداستفاده قرار دارد. توصیه می‌کنیم که حتی با دست و انگشت خیس هم از گوشی استفاده نکنید. در خیلی از مواقع ممکن است نفوذ آب به داخل گوشی منجر به مختل شدن رویه عملکرد تاچ و ال‌سی‌دی یا ال‌ای‌دی گوشی‌های موبایل شود.

– هزینه تعمیر ال‌سی‌دی گوشی iPhone 6 Plus

هزینه و قیمت ارزش‌گذاری برای تعمیر صفحه نمایشگر گوشی آیفون بستگی به میزان آسیب‌دیدگی دارد. این احتمال دارد که با تعمیر درست شود و نیازی به تعویض ال‌سی‌دی نداشته باشد. وقتی موبایل چی را به‌عنوان مرکز تخصصی تعمیر ال‌سی‌دی و ال‌ای‌دی گوشی خود انتخاب می‌¬کنید، خیالتان راحت باشد که تعمیرکاران موبایل چی در هنگام تعمیر اگر نیاز به تعویض قطعه ببینند با رضایت شما خواهد بود و هزینه قطعات را به قیمت روز حساب می‌کنند.

۲) ضربه خوردگی گوشی و آسیب تاچ گوشی iPhone 6 Plus

ضربه خوردن در نقاط مختلف گوشی موبایل، باعث خرابی در صفحه‌نمایش و تاچ گوشی و همچنین چیپست‌های داخلی می‌شود. اگرچه گوشی‌های امروزی مقاومت بیشتری نسبت به ضربه و آسیب دارند، اما باز هم احتمال خرابی وجود دارد .
تعمیر تاچ گوشی‌ موبایل از رایج‌ترین تعمیرات است که بر روی گوشی انجام می‌شود. معمولاً مشکل این قطعه از گوشی به دلیل شکستن ال‌سی‌دی یا گلس روی آن و یا به‌خاطر واردشدن ضربه محکم به دستگاه پیش می‌آید.
برای اینکه مشکل گوشی شما به طور اساسی مرتفع شود و از تعمیر تاچ گوشی خود با قطعات اورجینال، مطمئن باشید، به مرکز تعمیرات موبایل چی اعتماد کنید. بهتر است موارد زیر را در دستگاه خود بررسی و سپس درخواست تعمیر موبایل خود را در موبایل چی ثبت کنید.

۱. بخشی از ال‌سی‌دی گوشی به رنگ سیاه درآمده
۲. تنظیمات مربوط به ال‌سی‌دی گوشی بهم ریخته
۳. آب و رطوبت وارد ال‌سی‌دی گوشی شده
۴. در صفحه‌نمایش گوشی لکه‌های رنگ سبز، بنفش یا سیاه دیده می‌شود
۵. صفحه‌نمایش گوشی خاموش شده و روشن نمی‌شود
۶. قسمتی از ال‌سی‌دی یا کل آن در اثر ضربه شکسته
۷. پرش و لرزش تصویر در گوشی وجود دارد
۸. تاچ گوشی ازکارافتاده و عملکردی ندارد
به هر دلیلی که یکی از مشکلات بالا برای موبایل شما پیش‌آمده، برای برطرف‌کردن هریک از آن‌ها راهکار مشخص وجود دارد. در این مواقع از بازکردن و دستکاری موبایل بپرهیزید و هرچه سریع‌تر با کارشناسان موبایل چی تماس بگیرید.

۳) خرابی باتری آیفون ۶ پلاس

شارژ نشدن باتری یا خالی شدن سریع شارژ باتری با وجود سالم بودن کابل و کانتکتورها نشانه‌هایی از خرابی باتری است، درکل مشکل عمده گوشی‌های آیفون خرابی باتری آن‌هاست و به طور میانگین طول عمر باتری اولیه گوشی آیفون ۳۰۰ سیکل شارژ است و با مراقبت و نگهداری خوب می‌توان به عمر باتری اضافه نمود.
امروزه به دلیل استفاده نادرست از گوشی‌های هوشمند مانند شارژ کردن طولانی باتری، استفاده از شارژرهای تقلبی و کارکردن با گوشی هنگام شارژ عمر باتری گوشی‌ها بسیار کم شده است و به‌سختی یک روز را دوام می‌آورند.
خرابی باتری، از معایب پایه‌ای برای خرابی‌های دیگر است. مشکل باتری گوشی موبایل می‌تواند برد اصلی، هارد و دیگر قطعات موبایل را نیز دچار مشکل کند.

خرابی باتری آیفون 6 پلاس

۴)تعمیر تاچ آیدی (دکمه هوم) آیفون ۶ پلاس

دکمه هوم یا تاچ آیدی نقش مهمی در امنیت گوشی‌های آیفون داشته چرا که اسکنر اثر انگشت این گوشی است و قفل و بازکردن گوشی توسط این قطعه صورت می‌گیرد، بیشتر مشکلات تاچ آیدی بعد از تعمیر گوشی رخ می‌دهد که در بیشتر مواقع علل ناشناخته یا بسیار عجیبی مسبب این خرابی می‌شود، همان‌طور که گفتیم اکثر کاربران بعد از تعمیر بخش‌های مختلف گوشی از این موضوع شکایت دارند که تا قبل از تعمیر تاچ آیدی به‌درستی عمل می‌کرده ولی بعد تعمیرات عملکرد خود را ازدست‌داده است.

لازم به ذکر است که کار نکردن تاچ آیدی مختص به امنیت گوشی نمی‌باشد و در صورت برزو مشکل شما دیگر قابلیت استفاده از دکمه هوم و برگشت به هوم اسکرین خود نخواهید بود.
در ادامه لیستی از متداول‌ترین علل این مشکل برای شما آماده کرده‌ایم :

۱. تعویض تاچ آیدی و یا مادربرد گوشی آیفون و به‌وجودآمدن اختلال در هنگام همگام‌سازی
۲. تعویض نمایشگر گوشی بدون خاموش‌کردن گوشی
۳. تعویض ال‌سی‌دی آیفون بدون جداسازی کانکتور باتری گوشی
۴. خرابی سیم دکمه هوم و فلت آن
در صورت بروز مشکل و خرابی برای تاچ آیدی تنها کافی است با حفظ خونسردی و آرامش خود تلفن همراه خود را در اختیار کارشناسان موبایل چی قرار داده تا دراسرع‌وقت و به بهترین شکل ممکن این ایراد را رفع کنند.

۵) مشکل آنتن‌دهی و اینترنت iPhone 6 Plus

مشکل آنتن‌دهی گوشی آیفون ۶ در این مدل بسیار رخ می‌دهد در اکثر اوقات پرش آنتن مربوط به سخت‌افزار گوشی است و کمتر پیش می‌آید که به علت مشکلات نرم‌افزاری باشد که با مراجعه به یک مرکز تخصصی تعمیرات گوشی آیفون می‌توان در کمترین زمان ممکن این مشکل را برای شما رفع می‌کنند.
همه ما حداقل یکبار با این مشکل روبرو شده‌ایم به‌احتمال زیاد مشکلات NoServices و Searching مربوط به پشتیبانی مخابراتی منطقه شما برمی‌گردد ولی نداشتن آنتن تماس و اینترنت یا ضعیف بودن آن در تمامی نقاط شهر نشانه‌ای از خرابی در این قطعه است. نداشتن آنتن یا اینترنت همیشگی بر حسب تجربه ما به‌صورت ناگهانی بیشتر بدون وجود دلیل خاصی که بتوان گفت بر اثر استفاده نادرست کاربر رخ‌داده و یا … رخ می‌دهد.

۶) خرابی برد اصلی گوشی آیفون ۶ پلاس

اگر گوشی شما به طور مداوم ری استارت می‌شود عملکرد گذشته را ندارد می‌تواند مربوط به خرابی برد اصلی گوشی باشد که به علت‌های مختلفی مثل استفاده از شارژر نامناسب یا فیک، ضربه، آب‌خوردگی و علل مختلف دیگر می‌تواند باشد.
بخواهیم به‌صورت خیلی ساده برد اصلی را توضیح بدهیم می‌شود صفحه‌ای متشکل شده از مدارهای متفاوت، خازن و قطعات الکتریکی، مادربرد یا برد اصلی گوشی قطعه‌ای که تمام ماژول‌های یک گوشی بر روی آن قرار می‌گیرد. در اصل کار این قطعه برقراری ارتباط و نظم‌دهی به عملکرد هر تراشه است تا تلفن هوشمند ما بدون تداخل کار کند.
اگر عملکرد گوشی شما پایین آمده یا آنکه به طور مداوم ری استارت می‌شود، احتمالاً برد اصلی آن دچار مشکل شده است. مشکل و ایراد در برد اصلی تلفن، احتمال خرابی در دیگر قطعات را افزایش می‌دهد. درصورتی‌که احتمال به خرابی در برد اصلی آیفون را می‌دهید، باید سریعاً آن را تعمیر نمایید.

خرابی برد اصلی گوشی آیفون 6 پلاس

۷) خرابی اسپیکر iPhone 6 Plus

خرابی اسپیکر گوشی می‌تواند بر اثر عوامل مختلف دچار خرابی و مشکل شود. صدا عضو مهمی در تلفن‌های همراه است که برای پخش صدا، پخش موزیک، ارتباط گرفتن حین برقراری تماس، پخش صدا برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی و … نقش مهمی را ایفا می‌کند که در صورت نبود آن تمامی قابلیت‌های گوشی به چشم نمی‌آید.
گوشی آیفون ۶ دارای دو اسپیکر مکالمه و اسپیکر اصلی است، پخش صدای مکالمه در گوشی آیفون ۶ پلاس توسط اسپیکر مکالمه انجام می‌شود و تعویض اسپیکر مکالمه آیفون ۶ پلاس راهکار تعمیراتی جهت رفع مشکل خراب‌شدن اسپیکر مکالمه است.
کم‌شدن یا قطع شدن صدای مکالمه در کنار خش‌خش صدای اسپیکر از نشانه‌های خرابی اسپیکر مکالمه آیفون ۶ پلاس هستند و تعویض اسپیکر مکالمه آیفون ۶ پلاس بهترین و سریع‌ترین راه‌حل تعمیراتی است که می‌تواند مشکلات اشاره شده را رفع کند.

خرابی اسپیکر iPhone 6 Plus

۸) خرابی دوربین آیفون ۶ پلاس

دوربین گوشی‌های آیفون همیشه جزء باکیفیت‌ترین‌ها و قدرتمندترین‌های در میان گوشی‌های هوشمند بوده و دوربین آیفون هفت نیز فوق‌العاده باکیفیت و قدرتمند است خرابی در دوربین این گوشی عادی نبوده و به‌ندرت کسی با این مشکل روبرو می‌شود و این خبر بسیار ناراحت‌کننده‌ای است ..
بخش مهمی درگوشی‌های هوشمند است که کاربران اهمیت زیادی به آن می‌دهند. ازکارافتادن دوربین عقب آیفون ۶، سیاه شدن دوربین، تاری عکس‌ها و همچنین کار نکردن اتوماتیک فوکوس دوربین همگی از مشکلات و نشانه‌های خرابی و کار نکردن درست دوربین عقب آیفون ۶ هستند. مشکلاتی که اگر فارغ از تعمیرات نرم‌افزاری گوشی‌های آیفون باشند به‌راحتی و تنها با تعویض دوربین عقب آیفون ۶ قابل‌رفع هستند.
ابتدا برای رفع این مشکل باید خونسردی خود را حفظ کرد چون ممکن است با یک خاموش روشن‌کردن ساده مشکل برطرف شود و اگر مشکل پابرجا باشد ابتدا به سراغ تعمیرات نرم‌افزاری گوشی رفته و در صورت حل نشدن مشکل به تعمیر سخت‌افزار دوربین می‌پردازیم.

۹) آب‌خوردگی گوشی آیفون ۶ پلاس

اکثریت مردم بر این باور هستند که گوشی‌های آیفون ضد آب هستند و در برابر آب‌خوردگی مقاوم است باید اذعان داشت که این باور به‌کلی غلط است ضدآب بودن به این معنا نیست که اگر اجزاء الکترونیکی گوشی در مجاورت آب قرار بگیرند مشکلی پیش نیاید بلکه به این معناست در طراحی این گوشی سعی شده که از نفوذ در برابر آب به مقدار زیادی جلوگیری شود.
امروزه تعداد زیادی از خرابی‌های گوشی به علت آب‌خوردگی بر اساس این باور غلط است، حتی تعداد زیادی از گوشی‌هایی که دارای ضمانت‌نامه ضد آب بودن هستند نیز این مشکل در آن‌ها هم مشاهده می‌‌شود.

۱۰) خرابی هارد گوشی iPhone 6 Plus

اگر اطلاعات شما به‌خوبی ذخیره نمی‌شوند یا برای دسترسی داشتن به فایل‌های داخل گوشی دچار مشکل هستید، احتمالاً هارد گوشی شما خراب شده است. خراب‌شدن هارد می‌تواند منجر به ازدست‌رفتن اطلاعات شما شود. درصورتی‌که سریعاً نسبت به تعمیر هارد موبایل اقدام نکنید، احتمال پریدن سیستم‌عامل آن وجود دارد.

محافظت از هارد گوشی آیفون ۶ پلاس

با رعایت نکات زیر هارد گوشی شما عمری طولانی‌تر خواهد داشت و کمتر در معرض خراب‌شدن قرار می‌گیرد.
۱- هنگامی که گوشی هوشمند شما به شارژر متصل است برای خاموش و ری استارت کردن آن اقدام نکنید.
۲- زمانی که شارژ باتری گوشی تقریباً پر است برای ریست فکتوری و ریست معمولی اقدام کنید. به‌هیچ‌عنوان زمانی که شارژ گوشی زیر ۲۰ درصد است برای ری استارت و ریست فکتوری اقدام نکنید، زیرا این اعمال به ولتاژی بیشتری نیاز دارند و باعث می‌شود که ولتاژ مناسبی به هارد گوشی نرسیده و دچار خرابی شود.
۳- در نصب بازی‌های گرافیکی دقت داشته باشید. برخی از برنامه‌ها و بازی‌ها دارای بدافزار بوده و آسیب جدی به هارد گوشی وارد می‌کنند.
۴- ضربه خوردگی و آب‌خوردگی نیز باعث سوختگی هارد گوشی می‌شود.
حتماً برای گوشی خود از کاور و قاب محافظ استفاده کنید تا هارد گوشی نسبت به خطرات پیشرو در امان باشد.
۵- همواره برای شارژ کردن گوشی از شارژر اصل گوشی استفاده کنید. شارژرهای فیک و غیراستاندارد آسیب جدی به آی سی هارد و تغذیه گوشی وارد می‌کنند و در درازمدت منجر به خرابی هارد گوشی می‌شوند. با رعایت نکات گفته شده، هارد گوشی شما عملکرد بهتری خواهد داشت و در معرض خراب‌شدن و سوختگی قرار نمی‌گیرد. البته اگر علائم خرابی هارد گوشی را مشاهده کردید، به‌هیچ‌عنوان نگران نباشید، زیرا ما در مرکز تخصصی تعمیرات موبایل چی بهترین متخصصین تعمیر هارد گوشی را به شما معرفی می‌کنیم.

تعمیر فوری iPhone 6 Plus

ما در موبایل‌چی با به‌کارگیری تعمیرکاران متخصص و آموزش‌دیده سعی بر بالابردن سرعت به همراه دقت داشته تا در کمترین زمان ممکن گوشی شما را تعمیر و تحویل شما عزیزان دهیم تا مقداری از حس ناراحتی شما نسبت به خرابی گوشی هوشمند شما بکاهیم.

هزینه تعمیر گوشی آیفون ۶ پلاس

هزینه تعمیر گوشی بستگی به خرابی و میزان ایراد پیش‌آمده دارد و برای هر ماژول هزینه متفاوتی وجود دارد ولی ما در موبایل‌چی هدف اول کاهش هزینه شما یعنی تعمیر ماژول خراب شده در صورت امکان و هدف دوم استفاده از قطعه اصلی گوشی آیفون است و در هنگام تعمیر اگر نیاز به تعویض قطعه ببیند با رضایت شما خواهد بود و هزینه قطعات را به قیمت روز حساب می‌کنند.

سخن آخر در تعمیر گوشی آیفون ۶ پلاس

چرا باید متخصص مورد اعتماد مراجعه کنیم؟ برای مراجعه به متخصص باید چند نکته را در نظر داشته‌ باشید.

  1. امنیت اطلاعات شما مهم است یعنی زمانی که گوشی شما در اختیار تعمیرکار قرار دارد اطلاعات شخصی شما به سرقت نرود.
  2. داشتن تکنسین‌های مجرب که دوره تخصصی تعمیرات آیفون را گذرانده باشند.
  3. از قطعات اصل و باکیفیت استفاده کند.
  4. تحویل سریع و به‌موقع گوشی به شما
  5.  آیا هزینه‌ای که به شما اعلام می‌کند نسبت به کیفیت قطعات مصرف شده و خدمت صورت‌گرفته، ضمانت قیمت دارد یا خیر؟

امیدواریم با رعایت این نکات با خیالی آسوده و به‌درستی تعمیرکار گوشی خود را انتخاب کنید.

قطعات اورجینال
قیمت مناسب
پیگیری 24 ساعته
حضور بهترین متخصص

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای برآورد هزینه تعمیر گوشی آیفون ۶ پلاس خود تماس بگیرید

سوالات متداول مشتریان موبایل چی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نظرات مشتریان درباره موبایل چی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =