خدمات CNC گوشی

۹ روش کاربردی اگر Face ID کار نمی کند

اگر Face ID کار نمی کند
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اگر Face ID کار نمی کند و برای باز کردن قفل iPhone ، احراز هویت خریدها، ورود به برنامه‌ها، یا اگر از شما خواسته شد رمز عبور خود را وارد کنید به کمک نیاز دارید، یاد بگیرید که چه کاری انجام دهید.

۱)به روز رسانی را بررسی کنید

iPhone یا iPad خود را به آخرین نسخه iOS یا iPadOS به روز کنید. و مطمئن شوید که مدل iPhone یا iPad شما از Face ID پشتیبانی می کند.

 

۲)تنظیمات Face ID خود را بررسی کنید

برای بررسی تنظیمات Face ID خود، به تنظیمات بروید، سپس روی Face ID & Passcode ضربه بزنید. مطمئن شوید که Face ID راه‌اندازی شده است و ویژگی‌هایی که می‌خواهید از Face ID با آن‌ها استفاده کنید روشن باشند.

۳)بررسی کنید که چیزی دوربین TrueDepth را پوشانده باشد

هر چیزی را که ممکن است دوربین TrueDepth را می پوشاند، مانند خاک، قاب یا محافظ صفحه بردارید.
اگر از iPad در جهت افقی استفاده می کنید، مطمئن شوید که انگشت یا کف دست شما دوربین TrueDepth را نمی پوشاند. اگر اینطور باشد، ممکن است هشداری در بالای صفحه ظاهر شود که می گوید “دوربین پوشانده شده است” با فلشی که به سمت دوربین TrueDepth اشاره می کند.یک آیفون با خطوطی که به دوربین TrueDepth اشاره دارند، دو نقطه در بالای صفحه، یکی در هر طرف بریدگی مرکزی.

۴)مطمئن شوید که صورت شما مسدود نشده است

مطمئن شوید که چشم ها، بینی و دهان شما به طور کامل برای دوربین TrueDepth قابل مشاهده است. اگر چیزی دهان و بینی شما را بپوشاند، به طور پیش‌فرض، Face ID کار نمی‌کند. اگر ماسک صورت می‌زنید و قبلاً Face ID را با ماسک تنظیم کرده‌اید،* مطمئن شوید که چشم‌هایتان مسدود نیست. چنانچه از ماسک صورت استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد آیفون خود را بالاتر نگه دارید. اگر ماسک صورت را خیلی بلند یا خیلی نزدیک به چشمان خود بپوشید، ممکن است قفل آیفون شما باز نشود.
Face ID با بسیاری از عینک‌های آفتابی کار می‌کند، اگرچه Face ID با ماسک برای کار با عینک آفتابی طراحی نشده است. اگر از عینک آفتابی استفاده می‌کنید که برای مسدود کردن انواع خاصی از نور طراحی شده است، ممکن است عینک آفتابی شما نور مادون قرمز مورد استفاده دوربین TrueDepth را مسدود کند. سعی کنید بدون عینک آفتابی از Face ID استفاده کنید.
* می توانید از Face ID با ماسک در آیفون ۱۲ به بعد با استفاده از iOS 15.4 و جدیدتر استفاده کنید.

۵)مطمئن شوید که با دوربین TrueDepth روبرو هستید

Face ID در آیفون فقط زمانی کار می‌کند که در جهت عمودی باشد و شما با دوربین TrueDepth روبرو باشید. در iPad، زمانی که iPad شما در هر جهتی باشد، می‌توانید از Face ID استفاده کنید.
دامنه دید دوربین TrueDepth مشابه زمانی است که شما سلفی می گیرید یا با FaceTime تماس برقرار می کنید. چه iPhone یا iPad شما روی یک سطح خوابیده باشد یا آن را در وضعیت طبیعی نگه داشته باشید، مطمئن شوید که iPhone یا iPad شما به اندازه یک بازو یا نزدیکتر (۱۰-۲۰ اینچ) از صورت شما باشد.

۶)اگر Face ID کار نمی کند دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید

آیفون یا آیپد خود را ریستارت کنید و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس دوباره از Face ID استفاده کنید.

۷)یک ظاهر جایگزین اضافه کنید

برای اکثر کاربران، Face ID به طور مداوم با تغییر یاد می‌گیرد. اگر ظاهری دارید که می تواند بسیار متفاوت به نظر برسد، می توانید یک ظاهر جایگزین تنظیم کنید تا Face ID همچنان شما را بشناسد.برای تنظیم یک ظاهر جایگزین:
 • به تنظیمات بروید، سپس روی Face ID & Passcode ضربه بزنید. در صورت درخواست، رمز عبور خود را وارد کنید.
 • روی تنظیم یک ظاهر جایگزین ضربه بزنید.
 • مستقیماً به iPhone یا iPad خود نگاه کنید و صورت خود را داخل قاب قرار دهید.
 • به آرامی سر خود را حرکت دهید تا دایره کامل شود. اگر نمی‌توانید سر خود را حرکت دهید، روی گزینه‌های دسترس‌پذیری ضربه بزنید.
 • وقتی اولین اسکن Face ID را تمام کردید، روی Continue ضربه بزنید.
 • به آرامی سر خود را حرکت دهید تا دایره برای بار دوم کامل شود.
 • وقتی تنظیمات Face ID کامل شد، روی Done ضربه بزنید.

۸)بازنشانی Face ID

اگر همچنان به کمک نیاز دارید، Face ID را بازنشانی کنید، سپس دوباره آن را تنظیم کنید. به تنظیمات بروید، روی Face ID & Passcode ضربه بزنید، سپس روی Reset Face ID ضربه بزنید. سپس روی Set up Face ID ضربه بزنید تا دوباره تنظیم شود.

۹)خدمات دریافت کنید

اگر هنوز نمی توانید چهره خود را ثبت نام کنید، با پشتیبانی اپل تماس بگیرید.فقط یک تکنسین آموزش دیده باید دستگاه شما را سرویس کند. تعمیر، اصلاح یا استفاده نادرست از اجزای غیراصلی اپل در سیستم‌های لیزری ممکن است از عملکرد صحیح مکانیسم‌های ایمنی جلوگیری کند و باعث قرار گرفتن در معرض خطر و آسیب به چشم یا پوست شود.

اگر نیاز دارید رمز عبور خود را وارد کنید

در این مواقع به جای استفاده از Face ID، ممکن است لازم باشد رمز عبور یا Apple ID خود را وارد کنید:
 • شما ماسک صورت زده‌اید و Face ID را با ماسک تنظیم نکرده‌اید.
 • دستگاه به تازگی روشن یا راه‌اندازی مجدد شده است.
 • دستگاه بیش از ۴۸ ساعت است که قفل آن باز نشده است.
 • در شش روز و نیم گذشته از رمز عبور برای باز کردن قفل دستگاه استفاده نشده است و Face ID دستگاه را در ۴ ساعت گذشته باز نکرده است.
 • دستگاه یک فرمان قفل از راه دور دریافت کرده است.
 • پس از پنج تلاش ناموفق برای مطابقت با یک چهره.
 • پس از شروع خاموش/اضطراری SOS با فشار دادن و نگه داشتن دکمه صدا و دکمه کناری به طور همزمان به مدت ۲ ثانیه.

منبع: mobilechi.net

حسین

حسین

سلام من حسین هستم و سعی می‌کنم اطلاعات و تجربیات خودم و چالش‌هایی که با دیوایس‌های اپل دارید رو برای شما به قلم بیاورم و با شما به اشتراک بذارم.
به دنیای اپل و محصولاتش علاقه دارم و امیدوارم گوشه‌ای از این لذت و علاقه من موقع خواندن مطالبم، به شما هم منتقل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =