خدمات CNC گوشی

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی مبتنی بر تصویر مانند اینستاگرام، دوربین گوشی ها نقش بسیار مهمی را برای ما ایفا می کند. دوربین گوشی آیفون اپل یکی از با کیفیت ترین دوربین‌ها در گوشی‌های مختلف است و عکس گرفتن با آن بسیار سرگرم‌کننده است. اپل همواره در تلاش است تا آیفون های خود را به بهترین دوربین نسبت به هر گوشی دیگری در نوع خود مجهز کند. آ اما کیفیت بالای لنز دوربین آیفون به این معنا نیست که دوربین این گوشی ها هرگز نمی‌شکند یا خراب نمی‌شوند. در برخی موارد، ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر و تعویض دوربین آیفون خود داشته باشیم.

 

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون

دلایل زیادی وجود دارد که چرا دوربین گوشی ممکن است عملکرد نادرست یا بدی داشته باشد. یکی از مشکلات اصلی عملکرد دوربین موبایل ضربه و فشار به لنز دوربین گوشی است. در بسیاری از موارد، متوجه می شوید که گوشی متحمل ضربه شده و این ضربه به لنز دوربین دستگاه آسیب می رساند. علاوه بر این، در صورت آسیب دیدن ماژول دوربین  برد گوشی نیز ممکن است ببیند. خراش روی لنز دوربین یکی دیگر از دلایل نیاز کاربر به تعویض یا تعمیر است. بنابراین، خرابی دوربین گوشی می تواند به دلایل مختلف و به روش های مختلف رخ دهد.

حل مشکل کار نکردن دوربین عقب گوشی آیفون

اگر دوربین پشت آیفون شما کار نمی کند، ابتدا باید خلاصه ای از نحوه استفاده از دستگاه خود در چند روز گذشته بررسی کنید. اگر  دستگاه شما چند بار ضربه دیده، این می تواند یکی از دلایل خرابی دوربین عقب آیفون شما باشد. البته بستگی به نحوه استفاده شما از دستگاه دارد.

گاهی اوقات حافظه دستگاه به قدری پر می شود که حتی کوچکترین فضایی برای عکس وجود ندارد، بنابراین دوربین کار نمی کند، زیرا پس از گرفتن عکس نمی تواند عملیات ذخیره‌سازی را انجام دهد. گاهی اوقات، ممکن است دستان خود را به روی لنز ببرید و باعث لک شدن لنز، همچنین نورکم باعث تار شدن دوربین شود. احتمالات زیادی برای این اختلال وجود دارد و تقریباً همه آنها به نحوه استفاده شما از آنها بستگی دارد.

نشانه های خرابی دوربین آیفون

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای دوربین آیفون رخ دهد این است که دوربین گوشی در حین عکاسی تار یا باز نمی‌شود که اغلب به دلیل ضربه شدید یا آسیب به دستگاه تلفن همراه بخاطر آب است. همانطور که واضح است دوربین های آیفون در برابر آسیب یا شکستگی بسیار آسیب پذیر هستند. بنابراین، شما باید بدون مراجعه به مراکز خدمات آیفون از دوربین گوشی خود محافظت کنید تا دوربین گوشی خود به مشکل برخورد نکند.

چنانچه به مشکل برخورد کردین برای تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون خود وارد عمل نشده و آن را متخصصین تعمیرات گوشی اپل بسپارید.

صدا دادن لنز دوربین گوشی یکی دیگر از نشانه های خرابی

تعویض لنزهای دوربین آیفون یکی از تنها راه حلی است که می تواند در صورت صدا دادن لنز دوربین به ما کمک کند. در نهایت، علل بسیاری برای این بیماری وجود دارد. به عنوان مثال، رطوبت یا رطوبت باقی مانده از دوربین تلفن همراه می تواند به طور عجیبی در عملکرد دوربین تلفن همراه اختلال ایجاد کند. همیشه برای تعمیر و یا تعویض دوربین آیفون خود باید به یک مرکز تخصصی تعمیرات موبایل از جمله موبایل‌چی مراجعه کنید.

 

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون

علت‌های خراب شدن دوربین گوشی آیفون

آسیب و خرابی ضربه: دوربین های تلفن همراه آیفون نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند زیرا می تواند با برخورد ضربه  باعث آسیب به ماژول دوربین شوند. توجه داشته باشید که همیشه وقتی به دوربین گوشی خود نگاه می کنید متوجه آسیب های داخلی نمی‌شوید گاهی اتفاق در داخل گوشی می افتد و از بیرون قابل مشاهده نیست.

خط و خش روی لنز دوربین: لنز دوربین آیفون اپل با یک شیشه ضد خش پوشیده شده است تا در صورت تماس با اجسام تیز به لنز دوربین آسیبی وارد نشود. با این حال در بسیاری از موارد ممکن است خط و خش روی لنز دوربین آیفون ظاهر شود و باعث اختلال در عملکرد دوربین شود.

آسیب آبخوردگی دوربین گوشی:  ما در مورد رفع  آبخوردگی گوشی آیفون صحبت کرده ایم. بسیاری از آیفون‌های جدید اپل دارای طراحی ضدآب هستند، اما آبخوردگی همچنان یکی از مشکلات رایج این گوشی‌ها است و گاهی اوقات می‌تواند دوربین را تحت تأثیر واختلال قرار دهد.

حل مشکلات دوربین گوشی ایفون

سیاه شدن صفحه دوربین گوشی

هنگام باز کردن برنامه دوربین، یک صفحه سیاه ظاهر می شود. این مشکل در آیفون و سایر گوشی ها رخ می دهد. ممکن است مشکل از سخت‌افزار باشد، اما اگر منبع نرم افزاری وجود داشته باشد، احتمالاً رفع می شود و در غیر این صورت، اگر مشکل سخت افزاری باشد، بدون متخصص تعمیر آیفون قابل رفع نیست.

  • اگر مشکل نرم افزاری باشد گوشی باید به تنظیمات ریست شود.
  • مشکل برطرف نشد، باید گوشی خود را ریستور کنید. فراموش نکنید که از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا بازنشانی به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات تلفن شما را پاک می کند.

اگر روش های بالا برای شما جواب نداد، ممکن است دوربین گوشی شما مشکل داشته باشد. در برخی موارد ممکن است لنز تلفن از بر اثر ضربه از جای خود در اومده باشد.

صفحه دوربین سیاه است، اما اگر همچنان به فیلم‌برداری و عکس‌برداری جازه می‌دهد، ممکن است مشکل از سخت‌افزار گوشی باشد. در این صورت گوشی خود را برای تعمیر به یک تعمیرگاه تخصصی تعمیرات آیفون از جمله موبایل‌چی ببرید.

 

تعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون

تغییر دوربین پشت و جلو در اپلیکیشن دوربین

اگر بعد از بازکردن دوباره دوربین آیفون مجدد هم تصویر سیاهی را مشاهده کردید، پیشنهاد می‌کنیم آیکون گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید که دستور فعالسازی و جابه جایی بین دوربین اصلی و سلفی گوشی را صادر می‌کند. اگر با یک بار لمس این آیکون، دوربین سلفی گوشی در اپلیکیشن فعال شد و تصویری مشاهده کردید، احتمالا مشکل سخت افزاری است، اما اگر با لمس این دکمه و فعالسازی دوربین سلفی باز هم هیچ تصویری را مشاهده نکردید و همچنان صفحه سیاه بود، جای امید باقیست که مشکل به وجود آمده نرم افزاری باشد. در برخی شرایط هم جابه جایی بین دوربین سلفی و بازگشت به دوربین اصلی منجر به رفع مشکل دوربین آیفون شده است.

تار بودن عکس دوربین گوشی آیفون

تار بودن عکس های گرفته شده با دوربین گوشی آیفون

چنانچه تصاویر تار است  مراحل زیر را تست کنید:

از تمیز بودن لنز دوربین آیفون خود اطمینان حاصل کنید. می توانید از میکروپارچه برای تمیز کردن دوربین های جلو و عقب و تمیز کردن دوربین ها استفاده کنید.

تصاویر تار را ممکن است بدون فوکوس مناسب ثبت شده باشد.

وظیفه سنسور تصویر نوری، تبدیل نور به سیگنال‌های الکترونیکی است. این حسگرها در دستگاه‌های تصویربرداری مانند دوربین‌ها و تصویربرداری حرارتی کاربرد دارند. یکی دیگر از دلایل تار شدن عکس‌های دوربین گوشی‌های IPHONE ، حرکت سنسور دوربین است. این مساله باعث می‌شود که دوربین به خوبی فوکوس نکند. برای حل این موضوع دو راه را به شما پیشنهاد می‌کنم. قبل از گرفتن عکس به آرامی روی لنز ضربه بزنید، شاید جواب داد. بسیاری از کاربران آیفون که از تاری دوربین شاکی بودند با این حرکت توانستند مشکل را برطرف کنند

حافظه پنهان دوربین نیز یکی از راهکارهای حل مشکل تاری عکس است. برای این کار از قسمت Settings وارد بخش Apps شوید و سپس Camera را انتخاب کنید. سپس گزینه Storage را لمس کرده و Clear the cache را ضربه بزنید. با این کار حافظه مجدد از نو راه‌اندازی می‌شود و ممکن است بسیاری از مشکلات عکس‌ها برطرف شود.

حسین

حسین

سلام من حسین هستم و سعی می‌کنم اطلاعات و تجربیات خودم و چالش‌هایی که با دیوایس‌های اپل دارید رو برای شما به قلم بیاورم و با شما به اشتراک بذارم.
به دنیای اپل و محصولاتش علاقه دارم و امیدوارم گوشه‌ای از این لذت و علاقه من موقع خواندن مطالبم، به شما هم منتقل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =