خدمات CNC گوشی

سواپ آیفون چیست؟

سواپ آیفون و Swap برد گوشی آیفون چیست؟
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

سواپ آیفون و Swap برد یکی از جدیدترین روش ها و رویه های تخصصی تعمیر آیفون می باشد. یک تعمیرکار حرفه ای ساعت های طولانی روی برد کار می‌کند و قطعات معیوب را تحت شرایط خاص جدا می‌کند و به برد امن دیگری منتقل می‌کند. در حقیقت، تعویض فرآیند حمل و نقل مدارهای مونتاژ شده با اجزای سالم یک برد معیوب و مونتاژ آنها بر روی برد سالم با استفاده از روش ها نوآورانه تعمیرکار متخصص آیفون است.

محصولات آیفون و اپل منحصر به فرد هستند و فناوری ساخت آنها با سایر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار تفاوت زیادی دارد. با توجه به این موضوع و مسائل امنیتی، هیئت مدیره، قطعات SMD مورد استفاده در برد و بسیاری موارد دیگر (مانند Face ID، دکمه هوم، پروژکتور سه بعدی و …) برای هر گوشی و شماره مدل آن منحصربفرد و مخصوص می باشد به طوریکه با تعویض قطعات، عملکرد آیفون مختل می‌شود مگر اینکه بوسیله ابزارها و شیوه های خاص و استفاده از پروگرامرها، برنامه سازگار با این قطعات داده شود و سپس جایگزین شوند.

زمانی که مادربرد آیفون شما متحمل ضربه شود ویا ممکن است برد زیر آب فرو رفته و آسیب ببیند و مدار مادربرد از کار بیفتد و برای بازگرداندن آیفون خود به حالت کار، نیاز به تعویض بردهای مدار مجتمع با تراشه های مادربرد داشته باشید.

 

سواپ برد گوشی آیفون چیست؟

تعویض برد آیفون

تعویض مادربرد آیفون به عنوان بخشی از تعمیرات اپل جدیدترین و سریع ترین راه برای تعمیر برد آیفون است که به ابزارهای تخصصی و پیشرفته تعمیر موبایل نیاز دارد. تغییر داده‌ها و اطلاعات قدیمی شما را حذف نمی‌کند. بنابراین گران‌ترین آیفون های بازسازی شده خود را با خیال راحت به تیم کارشناسان ما بسپارید و سپس SWAP را انجام دهید. گوشی معیوب خود را به طور کامل به حالت قبلی بازیابی و وصل کنید. آن را دریافت کنید مرکز تعمیرات موبایل‌چی در زمینه های زیر تخصص دارد: در ضمن قطعات با شماره سریال و Apple ID یکسان منتقل می شوند و اطلاعات در این موارد از بین نمی روند.

هزینه و زمان سواپ آیفون

همانگونه که گفتیم در سواپ ایفون تعمیرکار اقدام به تعویض و جابجایی برخی قطعات و آی سی های قرار گرفته بر روی برد گوشی می کند. از همین رو تعیین قیمت نهایی تا حد زیادی بسته به این آی سی ها و میزان تعویض آنهاست. از سویی دیگر گاه نیاز است تا تکنسین تعمیر موبایل به دلیل ظرافت کار، ساعتها به صورت متمرکز جهت سواپ گوشی اپل کار کند.

این موضوع هم نقش بسزایی در تعیین قیمت سواپ آیفون دارد. اگر هزینه این کار برای شما حائز اهمیت است می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در وبسایت با کارشناسان ما تماس گرفته و بازه قیمت این سرویس را جویا شوید.

همانطور که گفتیم در تعویض آیفون تعمیرکار برخی از قطعات و مدارها را که روی برد گوشی قرار دارد تعویض و انتقال می دهد. بنابراین، تعیین قیمت نهایی تا حد زیادی به این مدارهای مجتمع و میزان تعویض آنها بستگی دارد.

از طرفی گاهی اوقات به دلیل کاغذبازی ها لازم است تکنسین تعمیرات موبایل ساعت ها برای تعویض گوشی اپل کار کند. این موضوع در تعیین قیمت سوآپ آیفون نیز نقش بسزایی دارد. اگر هزینه این کار برای شما مهم است می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و محدوده قیمت این سرویس را درخواست کنید.

سواپ آیفون چه زمانی صورت می‌گیرد؟

گاهی اوقات دلیل عوارض جانبی جدی صورت می‌گیرد، سقوط از ارتفاع؛ نوسانات برقی آیفون خاموش می شود و اصلا روشن نمی شود. در این موارد، تکنسین های خدمات پس از بررسی آسیب، از قابلیت SWAP برای تعمیر و تعمیر گوشی استفاده می کنند.

iPhone SWAP جایگزینی قطعات و آی سی های روی برد آیفون برای تعمیر برد سوخته است. اصطلاح سواپ آیفون در واقع یک برد آیفون کاملا خراب و غیرقابل تعویض است که در نهایت تعمیر شده و به یک گوشی جدید با همان کیفیت و ساختار تبدیل می شود.

با این تخصص و رویکرد جدید، تکنسین های حرفه ای اپل، باند پایه روی برد گوشی را صفر کرده اند. هارد دیسک شما می توانید آی سی اصلی گوشی شامل سی پی یو و آی سی EEPROM را تغییر دهید. تکنسین‌های ماهر سریال تلفن‌های معیوب خود را به یک برد iCloud سالم به نام BACK TO LIFE منتقل و نگهداری می‌کنند.

برخی از آی سی های آیفون قابل حمل و جابجایی هستند. البته اگر سالم باشند و مشکلی با آنها نداشته باشند. اگر آی سی بیس باند هارد، سی پی یو و آی سی هارد سالم باشند، توسط متخصصین موبایلچی به برد جدید منتقل می شوند. نگهداری از اطلاعات در این فرآیند مهم است.

سواپ آیفون و Swap برد گوشی آیفون چیست؟

در تعمیرات سواپ چه آی سی هایی جا به جا می شوند؟

۱. IC NAND یا همان حافظه

همان طور که از نامش پیداست، آی سی nand حافظه اصلی آیفون ها با قابلیت های مختلف است. این قطعه در هنگام SWAP آیفون باید انتقال پیدا کند.

۲. CPU گوشی آیفون

اطلاعات امنیتی گوشی روی این آی سی ذخیره می شود و نمی تواند جایگزین آی سی شود، بنابراین آی سی سی پی یو نیز نیاز به انتقال دارد.

۳. RAM گوشی آیفون

آی سی یکی از آی سی های غیرقابل تعویض به دلیل اطلاعات امنیتی داخل رم و بررسی آن از طریق CPU و e2prom می باشد.

۴. E2PROM IPHONE

در این IC به جز اطلاعات امنیتی، ID تمام قطعات کاربر روی آن ذخیره می شود. مانند Lcd، باتری ، دوربین و …
به چیزی که باید توجه کرد این است که در صورت خرابی هر یک از این آی سی ها قابلیت تعویض را ندارند.

امتیاز
حسین

حسین

سلام من حسین هستم و سعی می‌کنم اطلاعات و تجربیات خودم و چالش‌هایی که با دیوایس‌های اپل دارید رو برای شما به قلم بیاورم و با شما به اشتراک بذارم.
به دنیای اپل و محصولاتش علاقه دارم و امیدوارم گوشه‌ای از این لذت و علاقه من موقع خواندن مطالبم، به شما هم منتقل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =