خدمات CNC گوشی

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون

تعمیر و تعویض ال سی دی آیفون
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

متأسفانه یکی از رایج ترین اتفاقاتی که برای کاربران تلفن های همراه از جمله آیفون های اپل می افتد، شکستن صفحه نمایش یا ال سی دی

است. شکستن صفحه نمایش ال سی دی می تواند به دلایل متعددی صورت گیرد که در این میان سقوط گوشی کاربر دلیل اصلی وقوع آن است. تصور کنید گشوی در میان دستانتان و شما در حال استفاده از آن هستید و ناگهان آیفون شما از دستتان می لغزد و به زمین برخورد می‌کند و صفحه لمسی و ال سی دی گوشی می شکند! در این مواقع برای تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون چه باید کرد؟

باید به شما یادآوری کنیم که در صورت رخ دادن همچین اتفاقی هیچ گونه گارانتی شامل گوشی همراه شما نمی‌شود چرا که این اتفاق بر اثر سهل انگاری شما رخ داده و طبق قوانین گارانتی به اصطلاح گوشی شما از گارانتی در می‌آید، حال باید به دنبال یک تعمیر کار متخصص و با تجربه بگردید تا این کار حساس را برعهده بگیرد.

پیشگیری بهتر از درمان

همیشه اجتناب از آن بهتر از بهبود تقریباً در همه چیز است و درست مانند تعمیر صفحه نمایش LCD آیفون. این بدان معنی است که اگر صفحه نمایش LCD آیفون را قبل از شکستن و اقدامات احتیاطی محافظت کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت. همچنین مراقبت از گوشی می تواند از شکستن صفحه LCD در زمان های مختلف و بروز چنین حوادثی جلوگیری کند. در اینجا برخی از بهترین کارهایی که می توانید برای شکستن صفحه نمایش LCD آیفون انجام دهید آورده شده است:

  • استفاده از گارد محافظ گوشی: محافظ های امنیتی با استفاده از محافظ تلفن همراه می‌توانند یکی از بهترین وسایل برای جلوگیری از شکستن صفحه نمایش LCD آیفون باشند. محافظ گوشی ممکن است ظاهر دستگاه را اندکی تغییر دهد و از نظر بسیاری از افراد جذابیت کلید گوشی را از بین ببرد اما در مواردی مانند افتادن گوشی ممکن است در پشتیبان گیری آن نقش داشته باشد. بادیگاردهای ژلی معمولاً انرژی زیادی را مصرف می کنند که در مواقعی مانند ضربه زدن به دستگاه باز می‌گردد و از آسیب دیدن یا شکستن صفحه نمایش LCD آیفون جلوگیری می کند.
  • دقت در نگهداری از گوشی: موثرترین عاملی که با توجه به آن می‌توانید ریسک خراب شدن LCD گوشی خود را به حداقل برسانید مسئله مراقبت از دستگاه است. سعی کنید همیشه مراقب گوشی خود باشید و از وارد شدن ضربه یا نیروهای مخرب به آن جلوگیری نمایید. هیچوقت در محیط های شلوغ و در حضور کودکان گوشی خود را در دست نگیرید. زیرا ممکن است هر لحظه گوشی از دستتان به زمین بخورد و شک نداشته باشید در این حالت دستگاه ضربه خواهد دید و ممکن است ال سی دی یا ال ای دی گوشی معیوب شود.

علت شکستن صفحه نمایش LCD آیفون چیست؟

ظریف بودن صفحه نمایش گوشی های موبایل از جمله اپل به دلیل نازکی و سبکی گوشی موبایل است. البته صفحه نمایش ال سی دی آیفون بسیار مقاوم است اما ممکن است در اثر اتفاقات مختلف آسیب ببیند یا بشکند. برخی از مهمترین دلایل شکستن صفحه نمایش LCD آیفون عبارتند از:

  • اگر آیفون شما به یک جسم نوک تیز در جیب یا کیف تان برخورد کند، مانند کلید.
  • اگر گوشی از دست شما روی سطح تیز یا سخت بیفتد.

پس واضح است که صفحه نمایش ال سی دی آیفون بسیار حساس و شکننده است و باید بسیار مراقب آن باشید، اما اگر به دلایلی صفحه نمایش ال سی دی آیفون شما شکست، می توانید با تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون خود به خوبی از قابلیت های آن استفاده کنید.

بعد از شکستن صفحه نمایشگر آیفون چه باید کرد؟

در اینجا باید گفت که بر اساس میزان شکستگی و ضربه متحمل شده شما دو راه در پیش رو دارید که به شح زیر است:

علت این امر خرابی صفحه LCD است و شکسته شدن صفحه LCD معمولا به دلیل بی توجهی کاربر اتفاق می افتد و گوشی از دست کاربر می افتد.

متأسفانه صفحه نمایش آیفون اپل نسبت به ضربه بسیار حساس است و افتادن عامل اصلی شکسته شدن صفحه LCD آیفون است. اما اگر ال سی دی آیفون ما به دلایلی از کار بیفتد چه؟ چگونه صفحه نمایش لمسی ال سی دی آیفون را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت تعمیر یا تعویض کنیم؟

  • تعمیر تاچ ال سی دی گوشی اپل

بله درست است که تاچ ال سی دی آیفون اگر متحمل ضربه سنگینی نشود، قابل تعمیر است.

در نمایندگی تعمیرات موبایل اپل موبایلچی، با استفاده از دستگاه های پیشرفته می‌توان صفحه نمایش گوشی اپل شما را بدون نیاز به تعویض آن تعمیر کنیم.

هزینه تعمیر صفحه نمایش LCD موبایل اپل کمتر از هزینه تعویض صفحه نمایش است، بنابراین بسیار باصرفه‌تر است.

تعمیر ال سی دی آیفون

صفحه نمایش LCD اصلی آیفون خود را بخرید!

امروزه که نمایندگی های رسمی شرکت های معتبری مانند آیفون در داخل ایران منحل شده اند، بسیاری از مردم نگران خرید محصولات و قطعات اپل به شکل اصلی خود هستند. این نگرانی نیز کاملاً طبیعی است. زیرا اگر قطعه ای مانند ال سی اورجینال نباشد، عملکرد تلفن همراه مختل می شود.

بنابراین برای خرید، تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون فقط باید نمونه اصلی و مطابق با مدل گوشی خود را خریداری کنید. علاوه بر یافتن یک راه حل حرفه ای برای جایگزین ال سی دی آیفون خود، به یک فروشگاه معتبر و معتبر نیز نیاز خواهید داشت.

منظور از ال سی دی اصلی و ال سی دی کپی چیست؟

اگر به هر دلیلی نیاز به تعویض صفحه نمایش ال سی دی آیفون شما وجود دارد، از عباراتی مانند LCD اورجینال، ال سی دی OEM، ال سی دی چینی، ال سی دی درجه یک، ال سی دی کلاس A، ال سی دی کپی استفاده کنید و آن را پیدا نمی کنید. اما این اصطلاحات به چه معناست و فروشندگان و تعمیرکاران قطعات متحرک به چه معنا هستند؟ در پایان، دو نوع ال سی دی گوشی آیفون های اپل در بازار وجود دارد، از جمله:

  • LCD اصلی یا OEM: صفحه نمایش LCD اورجینال که با نام OEM LCD نیز شناخته می شود، یک صفحه نمایش فول ال سی دی از گوشی اصلی اپل است. بنابراین کیفیت LCD یا OEM اصلی با کیفیت ال سی دی کارخانه نصب شده روی گوشی تفاوتی ندارد. این ال سی دی نسبت به ال سی دی های دیگر گرانتر است اما کیفیت بالاتری نیز ارائه می دهد.

 

  • ال ​​سی دی کپی: ال ​​سی دی کپی با نام های دیگری نیز شناخته می شود مانند ال سی دی کلاس A، ال سی دی A-Level + LCD، ال سی دی چینی، ال سی دی پرمیوم و… مانیتورهای ال سی دی ساخت شرکت های دیگر عمدتاً چینی هستند و متفاوت هستند. آیفون اصلی کیفیت و کیفیت پایین تری نسبت به LCD ها ارائه می دهد، اما مزیت آنها به دلیل قیمت پایین‌تر آنها است.

 

هزینه تعویض ال سی دی آیفون

 

هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی آیفون

هزینه تعویض صفحه نمایش ال سی دی آیفون شکسته به مدل آیفون و وضعیت صفحه نمایش ال سی دی آیفون بستگی دارد.

البته هر چه مدل آیفون جوان تر باشد، صفحه نمایش LCD بزرگتر و بهتر و هزینه تعمیر و تعویض آن بیشتر می شود.

همچنین اگر صفحه LCD گوشی به اندازه‌ای شکسته شود که به طور کامل صفحه نمایش لمسی و ال سی دی جایگزین شود، هزینه های تعمیر بیش از پیش افزایش می‌یابد، زیرا صفحه نمایش لمسی و ال سی دی آیفون گران‌ترین قطعات مورد استفاده هستند.

اما در صورتی که شکستگی صفحه LCD آیفون با تعویض گلس ال سی دی قابل تعمیر باشد و نیازی به تعویض تاچ ال سی دی موبایل نباشد، قیمت نهایی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

علت رفع نشدن ارور تعویض ال سی دی حتی پس از تعویض ال سی دی

برای گوشی‌های آیفون ۱۱ پرو مکس به بعد نیاز به پروگرم شدن و تعویض IC ال سی دی است تا اینکه این ارور از صفحه برداشته نمی‌شود و برای آیفون‌های x و ۱۱ دستگاه پروگرم کردن دستگاه موجود بوده و نیاز به تعویض IC نیست.

دلیل غیرفعال بودن گزینه True Tone چیست؟

بعد از تعویض نمایشگر و برداشته شدن ارور تعویض ال سی دی باید مراحلی طی شده تحت عنوان پروگرم کردن گوشی به این صورت که سریال نمایشگر جدید با سریال ثبت شده در Cpu دستگاه مچ شده تا این گزینه که مربوط به تنظیمات نور و رنگ واقعی صفخه نمایشگر بوده برای کاربر فعال شود.

حسین

حسین

سلام من حسین هستم و سعی می‌کنم اطلاعات و تجربیات خودم و چالش‌هایی که با دیوایس‌های اپل دارید رو برای شما به قلم بیاورم و با شما به اشتراک بذارم.
به دنیای اپل و محصولاتش علاقه دارم و امیدوارم گوشه‌ای از این لذت و علاقه من موقع خواندن مطالبم، به شما هم منتقل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =