خدمات CNC گوشی

نحوه تنظیم MP3 به عنوان آهنگ زنگ در آیفون

تنظیم MP3 به عنوان آهنگ زنگ در آیفون
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تنظیم MP3 به عنوان آهنگ زنگ در آیفون: شما می توانید Mac یا PC خود را به سازنده آهنگ زنگ خود تبدیل کنید و آهنگ های زنگ سفارشی را برای آیفون خود تقریباً از هر فایل MP3 ایجاد کنید. با استفاده از نرم‌افزار رایگان iTunes اپل، می توانید یک MP3 را به آهنگ زنگ iTunes برای آیفون ویرایش و تبدیل کنید. اگرچه چندین مرحله درگیر هستند و نیاز به توجه به جزئیات دارند، این روند نسبتاً سریع پیش می رود.

برنامه iTunes را اجرا کنید

iTunes را در رایانه Mac یا Windows خود راه‌اندازی کنید. برای ایجاد آهنگ زنگ، لازم نیست به حساب iTunes Store خود متصل شوید، زیرا با یک فایل MP3 که در هارد دیسک خود قرار دارد کار می کنید.

MP3 را به iTunes اضافه کنید

مگر اینکه فایل MP3 شما از قبل در کتابخانه iTunes شما باشد، باید آن را اضافه کنید. روی منوی «فایل» کلیک کنید و «افزودن به کتابخانه…» را انتخاب کنید. فایل MP3 را با کادر محاوره ای Open File پیدا کنید، آهنگ را انتخاب کنید و روی دکمه “Open” کلیک کنید تا فایل MP3 به iTunes وارد شود.

فایل را برش دهید

در iTunes، روی «Songs» در زیر «Library» کلیک کنید. روی فایل MP3 در لیست آهنگ ها کلیک راست کنید. iTunes لیستی از ویژگی ها و اقدامات را نشان می دهد. “اطلاعات آهنگ” را انتخاب کنید و روی “گزینه ها” کلیک کنید. کادرها را برای زمان شروع و توقف علامت بزنید. زمان شروع را روی نقطه ای از فایل تنظیم کنید که می خواهید آهنگ زنگ شروع شود. به عنوان مثال، اگر فقط یک قطعه از یک آهنگ را به عنوان آهنگ زنگ خود می خواهید، به فایل MP3 گوش دهید و تعیین کنید که قطعه شروع و چه زمانی به پایان می رسد. زمان توقف را روی نقطه ای تنظیم کنید که می خواهید آهنگ زنگ به پایان برسد. توجه داشته باشید که زمان توقف نباید بیشتر از ۳۰ ثانیه از زمان شروع باشد. ۳۰ ثانیه حداکثر زمان زنگ برای آیفون است. وقتی زمان شروع و توقف را تنظیم کردید، روی «OK» کلیک کنید.

تبدیل فایل MP3

روی منوی «فایل» کلیک کنید. «تبدیل» را انتخاب کنید. لیستی از گزینه ها ظاهر می شود. “Create AAC Version” را انتخاب کنید. iTunes یک ورودی جدید در کتابخانه آهنگ‌های همان آهنگ ایجاد می‌کند؛ این فایل MP3 نیست، اما با فرمت AAC اپل است. «اطلاعات آهنگ» را انتخاب کنید و دوباره روی «Options» برای فایل MP3 خود کلیک کنید. تیک کادرهای کنار زمان شروع و توقف فایل، سپس روی «OK» کلیک کنید، در غیر این صورت iTunes تنها آن قسمت کوتاه از آهنگ را پخش خواهد کرد.

نام فایل را تغییر دهید

در iTunes، نام فایل جدید را هایلایت کرده، روی آن کلیک راست کرده و «Show in Finder» را انتخاب کنید. در رایانه ویندوزی، گزینه مشابه «نمایش در Windows Explorer» است. پسوند فایل (۳ کاراکتر آخر نام فایل بعد از نقطه) را از “m4a” به نوع فایل “m4r” تغییر دهید. در حال حاضر، پنجره Finder/Explorer را باز بگذارید.

آیفون را وصل کنید

گوشی آیفون خود را با استفاده از کابل USB به رایانه خود وصل کنید. آیفون باید در iTunes در قسمت «Devices» ظاهر شود. در زیر آیفون، شما باید مجموعه ای از آیکون ها از جمله یک زنگ را ببینید که آهنگ های زنگ گوشی است. روی نماد زنگ کلیک کنید تا پنجره ای از آهنگ های زنگ سفارشی باز شود.

فایل را کپی کنید

روی پنجره Finder/Explorer کلیک کنید، فایل جدید ایجاد شده خود را انتخاب کنید و آن را به پنجره آهنگ های زنگ بکشید. فایل باید در لیست iTunes در زیر “Tones” ظاهر شود و به طور خودکار با آیفون شما همگام می شود.

آهنگ زنگ را تأیید کنید

در آیفون خود، روی برنامه «تنظیمات» ضربه بزنید. به سمت «صداها» به پایین بروید و روی آن ضربه بزنید. در صفحه «صداها»، به «آهنگ زنگ» پایین بروید و روی آن ضربه بزنید. به بالای لیست آهنگ های زنگ بروید. آهنگ زنگ سفارشی جدید شما باید در لیست ظاهر شود.
امتیاز
حسین

حسین

سلام من حسین هستم و سعی می‌کنم اطلاعات و تجربیات خودم و چالش‌هایی که با دیوایس‌های اپل دارید رو برای شما به قلم بیاورم و با شما به اشتراک بذارم.
به دنیای اپل و محصولاتش علاقه دارم و امیدوارم گوشه‌ای از این لذت و علاقه من موقع خواندن مطالبم، به شما هم منتقل بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =